Ev Yapımı Cookshop Magnolia'sı...

2011-08-30 14:56:00

Top 5 listemdeki üst sıralardan bir tatlıdır magnolia. Severek bayıla bayıla yerim her gittiğimde. Özellikle muzlu favorim... Sunumu konusunda sanırım herkesle aynı fikirdeyim evet tuhaf bir sunumu var ama kesinlikle lezzeti sunumunu gölgede bırakıyor.

Her yediğim yemekte arkadaşlarıma söylediğim klişe cümlemi bu tatlı içinde kullanıyorum vee "Yaa ben bunu yaparım yaaa" diyiveriyorum.  E yapta görelim derler insana bizde yaptık tabii LovetoCook olarak.! Denemeye değer bir lezzet çıktı ortaya ama yinede gidip Cookshop'te yemeyede devam ediyoruz... Denemek ve sevdiklerine evde Magnolia yaptım diye hava atmak isteyenlere işte tarif...

1 Lt Süt

1 Su Bardağı Şeker

3 Çorba Kaşığı Nişasta

2 Çorba Kaşığı Un

1 Paket Bebe Bisküvisi

Çilek ya da Muz

Öncelikle tenceremize 1 Lt sütümüzü koyuyoruz üzerine nişasta, un ve şekeri ekleyip çıpma teliyle karıştırarak orta dereceli ateşte pudding kıvamına gelene kadar karıştırıyoruz ve soğumaya bırakıyoruz. (Bu aşamada vanilya seviyorsak puddingimize ekleyebiliriz) Sunumu kaselerde yapacağımız için doğradığımız muzları kasenin en altına yerleştiriyoruz uzerine ılık pudding koyuyoruz tüm kaseleri böyle hazırlıyoruz ve soğumaya bırakıyoruz. Soğuduktan sonra servis öncesinde bebe bisküvilerini elimizle ufalayıp kasemizin üzerini kaplıyoruz. (Servisten çok önce eklersek bisküvilerimiz yumuşayabilir ve magnolia tadımızı bozabiliriz.) 

İşte ev yapımı Magnolia Pudding hazır afiyet olsun...

Sevgiler...

25359
0
0
Yorum Yaz